Научете јазици со игра со линго

Апликација за учење на јазик LINGO PLAY

Откријте како да научите странски јазици преку Интернет брзо и лесно да запаметите зборови и фрази со милиони други играчи низ целиот свет. Ниво од почетници до напредни. Discoverе откриете илјадници нови странски зборови и фрази, ќе можете да ги запаметите ефикасно и брзо, и секогаш ќе можете да го ажурирате вашиот речник без оглед дали штотуку сте започнале да учите странски јазик или сте мајчин јазик.

Научете, играјте и практикувајте странски јазици со игра со линго.

Апликација за учење на јазик LINGO PLAY
Кој јазик би сакале да научите?

Научете странски јазици со игра со линго

Кој јазик би сакале да научите?

Англиски (американски и англиски), германски, француски, шпански, италијански, португалски (португалски или бразилски), корејски, кинески, јапонски, виетнамски, индонезиски, тајландски, хинди, хебрејски, норвешки, полски, чешки, словачки, шведски, фински, фински, Холандски, дански, унгарски, грчки, романски, турски, руски, арапски јазик

Научете странски јазици со игра со линго

Апликација за учење на јазик LINGO PLAY

Играјте на Интернет

Поканете ги вашите пријатели и забавувајте се додека учите странски јазици заедно

Турнири

Учествувајте на турнири со други играчи ширум светот

Оценка + награди

Учествувајте на натпревари за оценување и освојување награди

Научете лекции

Ќе откриете илјадници нови зборови и фрази на странски јазици

Ажурирања

Чувајте го вашиот речник ажуриран

Научете лекции

Завршете го вашиот курс за линго и добијте го вашиот сертификат на кој било од странските јазици достапни во апликацијата

Добијте линго игра на Apple Store или Google Play

Добијте ја апликацијата Lingo Play денес!

Научете странски јазици со игра со линго

Научете странски јазици со игра со линго

Научете странски јазици брзо и ефикасно!

  • Flashcards се интересен и ефикасен начин за учење и запаметување на зборови користејќи визуелна меморија
  • Ќе откриете илјадници нови зборови и секогаш ќе бидете во можност да го одржите нивото на вашиот речник
  • Учење фрази и изрази ќе ви помогнат да зборувате течно
  • Продолжете да вежбате и да поминете серија тестови за да го добиете вашиот сертификат

Придружете се на нашата заедница за учење јазик

  • Преземете ја апликацијатаПреземи јазична апликација за учење LINGO Play која е достапна за паметни телефони и таблети во Apple Store и Google Play
  • Најави сеПријавете се за да ги синхронизирате вашите податоци помеѓу уредите и да ги чувате напредокот и статистиката на серверот
  • Споделете со вашите пријателиМилиони корисници веќе користат игра со линго, а играњето и учењето со пријателите е уште позабавно. Поканете ги вашите пријатели да се приклучат на играта на линго!
Преземете ја апликацијата; Милиони корисници веќе користат игра со линго, а играњето и учењето со пријателите е уште позабавно. Поканете ги вашите пријатели да се приклучат на играта на линго!
Достапно на Apple Store или Google Play

Научете странски јазици со игра со линго. Пробај!

Научете странски јазици со игра со линго

Апликација за учење на јазик LINGO PLAY

Play Lingo е апликација за учење јазик што е во тренд на време. Овој моќен тренер за вокабулар им помага на почетниците да учат и разбираат зборови и фрази користејќи интерактивни картички и онлајн игри. Преземете ја линго игра сега и забавувајте се додека учите, пробајте го! , Уреди, мебел, убавина и здравје, медицина, како и многу други теми ...

Откако ќе го започнете курсот, ќе наидете на плетеницата на светли флеш -картички и ќе научите зборови и фрази Тоа е најмногу во вашиот секојдневен живот. Курсот е дизајниран на таков начин што ќе можете лесно да ги запаметите зборовите и фразите. Без разлика дали сте мајчин јазик или новороденче, со користење на оваа апликација за учење на јазик, ќе можете да го задржите вашиот странски речник освежен во секое време. Ако се борите да ја пронајдете најдобрата апликација за учење на јазик, тогаш играта за линго може да биде совршен избор за вас. што е можно повеќе. Ако се прашувате во степенот на вокабуларот на странски јазици опфатен со Lingo, можете да бидете сигурни дека само најважните работи потребни за да ги научите фразите и зборовите на странски јазици и да ги искористите максималните материјали за студирање се опфатени во курсот. Колку повеќе ревидирате, толку побрзо и поефикасно ќе можете да го сфатите јазикот и течно да зборувате. , Апликацијата за учење на јазици на линго може да ви помогне многу. Па, што чекаш? Преземете ја апликацијата за учење на јазикот LINGO сега и видете како можете да научите странски јазик за 10-15 минути на ден. Апликацијата Lingo во комбинација со вашата самодоверба може да ви помогне да го одржите нивото на странски јазик што го посакувате долго траење.

Апликација за учење на јазик LINGO PLAY

Најпривлечната карактеристика на апликацијата за учење на јазикот на линго е дека зборовите и фразите што се дел од курсот се исклучително корисни за почетниците. Еден од најкорисните начини да го испитате вашето знаење за странски речник. Исто така, можете многу да се забавувате во режимот Дуо со предизвик на случајни противници или дури и на вашите пријатели. За време на курсот, исто така можете да го тестирате учењето со завршување на вежби и тестови. Заглавени во одреден дел од курсот? Не грижи се; Можете да го проучите само делот што најмногу ве вознемирува. Ако сте некој што се бори меѓу почетниците и стручното ниво, можете веднаш да скокнете на напредните лекции со прескокнување на курсот за почетници. поделени на различни теми. Друга интересна карактеристика на апликацијата е дека за време на курсот можете да го тестирате вашиот речник, како и вашата граматика. Како? Ајде да видиме. Апликацијата ќе воведе нови зборови и ќе биде побарано да изградите сложени реченици и разговори користејќи ги зборовите. Што е уште подобро? Можете да учествувате на турнири преку Интернет кои ќе ви овозможат да ги користите новите зборови против играчи од различни земји. Апликацијата за учење на јазикот LINGO може да се преземе бесплатно. Немате активна Интернет врска? Не притискајте го копчето за паника; Можете да ги полагате курсевите за играње на линго и да научите широк спектар на странски јазици. корисен во вашиот секојдневен живот. Ако вашата цел да научите странски јазик и да станете умешен во ниеден момент, курсот за јазик за лингво е сè што ви треба. Апликацијата за учење јазик е достапна за iOS уреди (iPad и iPhone). Станете ценетиот член на заедницата во линго и добијте, поставете, одете да научите различни странски јазици денес.